Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

Boztepe Paraşüt

Boztepe paraşüt tutkunlarının son dönemde en çok tercih ettiği konumların başında gelmektedir. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın sayılı uçuş noktalarından birisi olmayı başarmıştır.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Boztepe Paraşüt

Boztepe paraşüt tutkunlarının son dönemde en çok tercih ettiği konumların başında gelmektedir. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın sayılı uçuş noktalarından birisi olmayı başarmıştır. Ordu ilimizin Altınordu ilçesinde, Karadeniz’in maviliği ve ormanların yeşili ile görsel bir şölen sunmaktadır.

 Boztepe; Ordu’nun hem yerli hem de yabancı turizminde büyük bir katkı sağlamıştır. Tüm macera sever adrenalin tutkunlarının mutlaka görmesi ve keşfetmesi gereken bir konumdur. Yamaç paraşütü ile amatör veya profesyonel olarak ilgilenenler için Boztepe’nin ülkemizde bulunuyor olması büyük bir kazanımdır.

Peki Boztepeyi yamaç paraşütü için bu kadar önemli yapan nedir? Boztepe’ye ulaşım kolay sağlanabilmekte midir? Ordu yamaç paraşütü fiyatı ortalama ne kadardır? Kimler yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilirler? En çok merak edilen bu sorulara gelin hep beraber cevap bulmaya çalışalım…

Boztepe Yamaç Paraşütü
yamaç paraşütü boztepe
ordu paragliding
ordu paraşüt

Boztepe Paraşüt İçin Neden Önemli?

Yamaç paraşütü günümüzün en önemli sporlarından birisidir. Özel ekipmanlar ve eğitimli pilotlar tarafından yapılabilen ekstrem bir spordur. Tüm dünyada bilinen en ucuz hava ulaşım aracıdır. Bir motora ya da başka bir hava aracına ihtiyaç duymadan saatlerce gökyüzünde uçulabilir.

Yamaç paraşütü çok farklı dallarda yapılabilen bir spordur. Uzun mesafe uçuşalrı, akrobasi uçuşları ya da tandem uçuşlar bunlardan bazılarıdır.

Peki Boztepe’yi bu kadar önemli yapan konu nedir? Boztepe, Doğu Karadeniz’de bulunan Ordu’ya bağlı Altınordu ilçesinin bir mahallesidir. Doğal bir uçuş pistine sahiptir. Ortalama 500 metre yüksekliğe sahip bu noktada başlayan uçuşlar ortalama 10-15 dakika sürmektedir.

Boztepe hem Ordu’yu hem de Karadeniz’i seyretmek için doğal bir teras yapısındadır. Kalkış pistine de teleferik ya da özel araçların ulaşımı mümkündür. İnişler de Karadeniz kıyısındaki Şarkiye adı verilen kumsala gerçekleştirilmektedir. Bu kumsal geniş yapısı ile doğal bir iniş noktasıdır.

Boztepe Paraşüt İçin Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Boztepe, Altınordu’da bulunan bir mahalledir. Altınordu ilçesi Ordu merkeze oldukça yakın konumdaki ilçelerden birisidir. Aynı zamanda Karadeniz’e kıyısı olan bir ilçedir. Ordu Havalimanı ile ülkemizin her noktasından bölgeye ulaşım sağlamak mümkündür.

Bölgeye ulaşım sağlandıktan sonra toplu taşıma araçları ile ya da özel araçlar ile Boztepe’ye ulaşım sağlanabilmektedir. Tepeye çıkış için iki farklı yol kullanılabilmektedir. Özel araçlar ile Altınordu’dan ortalama 25 dakikalık bir sürede tepeye çıkmak mümkündür. Boztepe’ye bunun dışında teleferik ile de tepeye çıkılmakta ve genellikle bu yol tercih edilmektedir. Teleferik ortalama 8 dakikada tepeye ziyaretçileri taşımaktadır.

Bölgenin yapısı ve iklim koşulları göz önüne alındığında yılın her dönemi bölgede uçuş yapmak mümkündür. Boztepe paraşüt için en özel mekanlardan birisidir. Dünyadaki sayılı uçuş noktalarından birisi olan Boztepe her yıl binlerce yerli ve yabancı sporcunun büyük ilgisini çekmektedir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Ordu’da Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü genel kanının aksine pahalı olmayan bir spordur. Macera ve adrenalin dolu bu spor için insanlar genellikle küçük bir servet ödeyeceklerini düşünmektedir. Ordu yamaç paraşütü fiyatı 2022 yılı itibari ile uçuş ücretleri ortalama 990 Türk Lirası civarındadır.

Ordu’da uçuş yapmak isteyen ziyaretçilerin bir dijital bilet alması yeterli olacaktır. Biletler, sahiplerine dijital olarak teslim edilir ve istenilen tarihte aktif edilebilir. Biletlere ödenen ücrete ise transfer, fotoğraf ve video çekim ücretleri de dahil edilmiştir.

Boztepe paraşüt yapmak isteyenler aynı zamanda harika bir sürpriz de yapabilirler. Sevdiklerinize, ailenize ya da arkadaşlarınıza da sürpriz yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Evlilik tekliflerinde, yıl dönümlerinde ya da doğum günlerinde sıra dışı bir hediye verebilirisiniz. Karadeniz’in yemyeşil ormanlarının üstünde ve Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı harika bir uçuş deneyimi yaşama fırsatını kaçırmayın.

Bir ömür unutulmayacak ve anılarınızda en güzel bölümü alacak bu adrenalin dolu eğlenceyi çoğaltabilirsiniz. Bölgenin müthiş doğasında yöresel lezzetleri tadıp aynı zamanda kamp da yapabilirsiniz. Ordu Yamaç Paraşütü THK lisanslı ekibi ile 20 yıllık tecrübesiyle yanınızda olmaktan büyük mutluluk duyacaktır. Tüm ekip THK ve FAI lisanslarına sahip olmakla beraber THSF belgesi sahibidir.

Boztepe Paraşüt hakkında merak ettiğiniz tüm konular için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz veya sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi sosyal medya kanalları aracılığıyla takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

+90 (532) 400 21 52

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?