Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

PROFESYONELLİK

Yamaç paraşütü dünya üzerindeki en düşük risk oranına sahip ekstrem spordur. Yine de profesyonel ve tecrübeli bir pilotla bu deneyimi yaşamak ekstra özgüven verecektir. Ordu Yamaç Paraşütü ekibi tam da aradığınız adres olarak karşınıza çıkmaktadır

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

PROFESYONELLİK

Yamaç paraşütü, insanoğlunun binlerce yıllık rüyasının sonucu olan en büyük buluşlardan birisidir. Uçmanın, bulutlarda süzülmenin, üstünde yaşadığı toprakları kuş bakışı görmenin en özel yoludur.  Kimi zaman sonsuz mavi denizler üzerinde kimi zaman da uçsuz bucaksız ormanların üzerinde kuş gibi uçmak. Söylemesi bile insanı heyecanlandırmaya fazlasıyla yetiyor. Peki uçmak bu kadar kolay mı? Her insan dilediğince uçabilir mi? Kimlerle uçmalıyız? İnsanların en çok sorduğu ve merak ettiği konular tam olarak da bunlar.

Yerden metrelerce yüksekte rüzgara karşı sonsuz boşlukta olmak yaşamayanların anlayamayacağı bir his. Deneyimleyenlerin iste bağımlısı olacağı ve bir ömür unutmayacakları bir tecrübe.

Bu tecrübeyi yaşamak, adrenalini iliklerinize kadar hissetmek için doğru yere gittiğinizden emin olmalısınız. Yamaç paraşütü dünya üzerindeki en düşük risk oranına sahip ekstrem spordur. Yine de profesyonel ve tecrübeli bir pilotla bu deneyimi yaşamak ekstra özgüven verecektir.

Ordu Yamaç Paraşütü ekibi tam da aradığınız adres olarak karşınıza çıkmaktadır. 20 yılı aşkın süredir ve 5000’in üzerindeki uçuş tecrübesi ile alanında lider kurumlardandır. THSF lisanslı, THK ve TAI onay belgeli deneyimli pilot kadrosu ile sizleri karşılamakta.

Ordu Yamaç Paraşütü
Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü
Ordu Paraşüt

Ordu Yamaç Paraşütü İle Özgürlüğe Açılan Pencere

Yamaç paraşütü; kalkışta, uçuşta ve iniş sırasında yüzlerce değişkenin etkilediği bir spor dalıdır. Havanın sıcaklığı, rüzgarın yönü ve şiddeti, kalkış ve iniş yapılacak bölgenin yapısı ve daha niceleri… Her uçuş kendi başına farklı dinamik ve özelliklere sahip özgün bir uçuştur. Aynı anda iki farklı pilotun aynı yerde yaptığı uçuşlar ok büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Tüm bu farklılıkları önceden hissetme, tedbir alma ve anında uygulama profesyonel bir pilotun en büyük özellikleridir.

20 yılı aşkın süredir 5000 üzerinde uçuş tecrübesi bu profesyonelliğin en büyük göstergelerinden birisidir.

Özgürlük, adrenalin, uçmak yani gökyüzünde olmak insanları cezbeden kelimeler. Günlük hayatın stresinden, yoğun iş temposundan kaçmak için muhteşem bir tecrübe. Sevdiklerinizle gökyüzünde fotoğraf ve videolar çekmek tarihe düşülmüş ölümsüz anlar olarak kalacak.

Ordu Yamaç Paraşütü ’nün deneyimli ekibi bir aile sıcaklığı ve profesyonel yaklaşımı ilk anda kendisini gösterecek. Uçuşa hazırlık sürecinden uçuş sonrasına kadar yanınızda hissedeceğiniz bir tecrübe. Uçuş öncesinde verilen brifingler ve uçuşa hazırlık ile emin ellerde olduğunuzu anlayacaksınız.

Profesyonellik ve Tecrübe

Tüm spor dallarında olduğu gibi yamaç paraşütünde de tecrübe en önemli kıstaslardan birisidir. Uçuş sırasında yaşanabilecek her türlü durum karşısında hazır olmayı sağlar. Hazırlıklı olmak ise paniğin ve hataların önüne geçmek için bir numaralı kuraldır. İşte tecrübe bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Ordu Yamaç Paraşütü ekibi 20 yıllık tecrübesinin sorumluluğu ile uçuşlarını yapmaktadır. Tecrübesiz hiçbir pilot ile uçuş yapılmamaktadır. Tüm pilotlar THK ve FAI onaylı belgelere sahiptir. Peki nedir THK ve FAI onaylı belgeler.

Yamaç paraşütü ekstra bir motora ihtiyaç duymadan rüzgar ile uçabilen bir hava aracıdır. Ve her araçta olduğu gibi yamaç paraşütü kullanmak için de bir belgeye ihtiyaç vardır. Bir nevi yamaç paraşütü ehliyeti de denilebilir. Yamaç paraşütü farklı seviyelerde belgeler ile kullanılabilmektedir. P1, P2 ve P4 gibi belgeler bunlardan bazılarıdır.

Tandem uçuşlar yapabilmek için THK onaylı T1 belgesi zorunludur. FAI yani Uluslararası Havacılık Federasyonu tarafından da bu belge tanınmaktadır. Ordu Yamaç Paraşütü ekibi belgeli ve profesyonel ekibi ile macera sever ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

Ekibin hiçbir üyesi yedek paraşüt olmadan asla uçuş yapmamaktadır.  Bunun yanı sıra kullanılacak tüm ekipmanları büyük bir titizlikle kontrol etmektedir. Tüm ekipmanlar 3 ayda bir mutlaka detaylı muayene edilmektedir. Kullanılan ekipmanların tamamı EN ve LTF sertifikalı profesyonel seviye ekipmanlardan oluşmaktadır.

Bir Aile Kadar Yakın,
Son Derece Profesyonel

İnsanlar hep yapamayacaklarını düşündükleri şeylerden korkmuşlardır. Yapamayacaklarına kendilerini ikna etmişlerdir. Fakat yapılamayacak hiçbir şey yoktur. İşte bu anlarda aile üyesi gibi yanınızda duracak bir pilot ile gökyüzüne adım atmak paha biçilemez. Yapamazsın diyenleri yanıltmak ve hep yeryüzünden seyredilen gökyüzüne çıkmak çok kolay.

Birkaç adım attıktan sonra yavaş yavaş gökyüzüne yükselmek ve bulutları avuçlarınızın arasına almak çok kolay. Deneyimli kadrosu, güler yüzlü ve çözüm odaklı ekibiyle Ordu Yamaç Paraşütü ekibi daima yanınızda olacak.

Transfer sürecinden başlayan bu unutulmaz deneyimi anbean kaydetme fırsatı da sizlere sunulmaktadır. Gökyüzünde geçirilen unutulmaz anları ölümsüzleştirmek ve geleceğe miras bırakmak paha biçilemez.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İÇİN NE GEREKMEKTEDİR?

Yamaç paraşütünü solo yapmak için pilotların eğitim almaları ve sertifika sahibi olması gerekmektedir. Fakat tandem uçuşlar için sertifika zorunluluğu bulunmamaktadır. Tandem uçuşlar; tecrübeli bir pilot eşliğinde yapılan ikili uçuşlardır.

Yamaç paraşütü yapabilmek için Ordu Yamaç Paraşütü web sitesinden satın alacağınız bir dijital bilet yeterli olacaktır. Dört farklı kategoride sunulan biletler farklı özelliklere sahiptir. Satın alacağınız biletlerde transfer ve giriş ücretleri dahil olacaktır. Aynı zamanda uçuşlar sırasında fotoğraf ve video çekimleri de yapılmaktadır.

Satın alacağınız dijital biletlerinizi hediye edebilirsiniz. Aynı zamanda biletler yıl içerisinde tercih edilen herhangi bir tarihte kullanılabilmektedir.

Yamaç paraşütü sadece astım ve kalp hastaları ile hamilelerin yapmasına uygun değildir. Bunun dışında 5 yaşından büyük ve 18 yaşından küçükler için aile izni gerekmektedir.

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?