Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

DENEYİM

Yamaç paraşütü tehlikeli mi? Ben bu sporu yapabilir miyim?
Nerede yamaç paraşütü yapabilirim?
Beraber uçtuğum pilota güvenebilir miyim?
Gelin hep beraber bu ve benzeri sorulara cevap verelim…

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ TEHLİKELİ Mİ?

Yamaç paraşütü bir motora ihtiyaç duymayan kanat ve rüzgar aracılığı ile uçmaya yarayan bir araçtır. Ülkemizin bütün şehirlerinde ve yılın neredeyse tamamında uçuş yapmak mümkündür. Sanılanın aksine kaza ve yaralanma oranı en düşük olan ekstrem spordur.

Tehlikeli mi? Sorusunun en net cevabı doğru bir ekip ile beraber iseniz asla tehlikeli değildir. Ordu Yamaç Paraşütü ekibi 20 yıllık deneyimi ile tam bu noktada karşınıza çıkmaktadır. 20 yılı aşkın sürede 5000’in üzerinde uçuş sayısı ile çok önemli bir noktada durmaktadır.

Her sporda olduğu gibi yapılan her tekrar sporcuya deneyim kazandırmaktadır. Deneyimli bir pilot yaşanabilecek her türlü olumsuzluk karşısında hazır durumda olacaktır.

Her uçuş kendi dinamiğine sahip özgün uçuşlardır. Havanın anlık değişimleri, sıcaklık değişimi ya da yağış durumu uçuşları etkilemektedir. Ordu Yamaç Paraşütü ’nün deneyimli pilot kadrosu oluşabilecek her türlü aksiliğe karşı hazır durumdadır.

Uçuşlar öncesinde ve sonrasında bütün ekipmanlar tek tek ve detaylı olarak kontrol edilmektedir. Uçuş rotası en ince ayrıntısına kadar planlanmaktadır. Kalkış ve inişte kullanılacak bölgeler doğru tespit edilmekte ve uçuş öncesi kontrolleri yapılmaktadır. Uçuş günü ve saatinde oluşabilecek rüzgar durumu, yağış durumu mutlaka kontrol edilmektedir. Tüm uçuşlardan önce ziyaretçilere bilgilendirme yapılmakta ve tam karuma ekipman ile uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Ordu Yamaç Paraşütü
Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü
Ordu Paraşüt

kimler yamaç paraşütü yapabilir?

Yamaç paraşütü ülkemizde ve dünyada oldukça popüler olan bir spor dalıdır. Solo uçuşlar için eğitim ve sertifika zorunluluğu bulunmaktadır. Bu belgeleri almak için tüm adaylardan istenen belgeler ve kriterler bulunmaktadır. Fakat tandem uçuşları hemen hemen herkes yapabilmektedir.
Peki nedir tandem uçuşlar?

Deneyimli ve sertifikalı bir pilot eşliğinde gerçekleştirilen uçuşlara tandem uçuşlar denmektedir. Özel kuşamlar sayesinde aynı anda iki kişi uçuş yapabilmektedir. Yolcuların ön tarafta oturduğu uçuşlarda bütün kontrol deneyimli pilotların elindedir.
Tabi keyfi sonuna kadar yaşama fırsatı da yolculara kalmaktadır.

Tandem uçuşları sadece astım ve kalp hastalarına ve hamilelere tavsiye edilmemektedir.
Beş yaşından büyük ve 18 yaşından küçükler de aile izni ile uçuşlara katılabilmektedir.

Yamaç Paraşütü Nerede Yapılabilir?

Ülkemiz yamaç paraşütü için çok özel bir konumda bulunmaktadır. Yamaç paraşütü yapan herkesin büyük beğenisini kazanan ve dünya seviyesinde olan özel lokasyonlar bulunmaktadır. Bu lokasyonların başında Fethiye gelmektedir. Bunun yanı sıra İstanbul, Tekirdağ ve Ordu yamaç paraşütü için çok önemli lokasyonlardır.

Tüm bu konumlar dışında hemen her bölgede ve şehirde uçuş yapmak son derece mümkündür ve keyiflidir. Gökyüzüne süzülürken ve bulutların üzerinden yeryüzünü seyrederken yanınızda deneyimli birinin olmasını istersiniz. Bu adrenalin dolu ve heyecanlı sporda güvenebileceğiniz birinin yanınızda olması son derece önemlidir.

İlk defa uçuş yapacak ziyaretçilerin en çok tekrar ettiği konu her zaman pilotun yaklaşımı olmuştur. Uçuş öncesinde, uçuş sırasında pilotun soğukkanlı ve içten yaklaşımının uçuşlarında oldukça önemli ve etkili olduğunu belirtmişlerdir.

Siz de ilk defa yamaç paraşütü yapacaksanız Ordu Yamaç Paraşütü en doğru tercih olacaktır. Deneyimli, güler yüzlü ve çözüm odaklı ekibi ile adrenalinin ve heyecanın keyfini çıkarma fırsatı sizlerle.

Yamaç Paraşütünde Pilotlara Güvenebilir miyim? 

Ordu Yamaç Paraşütü ekibi alanında uzman, eğitimli ve deneyimli pilotlardan oluşmaktadır.  Bütün pilotlar 20 yılı aşkın süredir bu sporla profesyonel seviyede ilgilenmektedir. Tüm pilotlar THK ve FAI onaylı sertifikalara sahiptirler. Aynı zamanda bütün pilotlar THSF lisanslıdır.

5000 gibi ulaşılması zor bir uçuş sayısına sahip ekip düzenli aralıklarla SIV tatbikatları yapmaktadır. SIV tatbikatları uçuşlar sırasında oluşabilecek bütün kötü şartların simülasyonudur. Ekip üyeleri yapmış oldukları uçuşlarda yüzde yüze memnuniyet başarısına ulaşmış durumdadır.

Tüm uçuşlar keyifli bir aile ortamı eşliğinde gerçekleştirilmekte ve ölümsüz anılara dönüşmektedir. Uçuşlar sırasında video ve fotoğraf kayıtları da alınmaktadır. Fotoğraf ve video kayıtları için Go Pro Hero 10 kullanılmakta ve uçuştan hemen sonra teslm edilmektedir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İÇİN NE GEREKMEKTEDİR?

Yamaç paraşütü; insanın kendini tanıması ve sınırlarını zorlaması için harika bir spordur. İş hayatının stresinden kaçmak ve uçmak deneyimini sonuna kadar yaşamak için müthiş bir araçtır. Her gün üzerinde yürüdüğünüz toprakları kuş bakışı seyretmek için çok da uzağa gitmenize gerek yok.

Ordu Yamaç Paraşütü’nün deneyimli ve güler yüzlü ekibi sizleri bekliyor. Uçuş yapabilmek için web sitesi üzerinden uçuş bileti satın almanız yeterli. Biletler yıl içerisinde istenilen herhangi bir tarihte kullanılabilmektedir.

İstediğiniz ve size uygun olduğunu düşündüğünüz herhangi bir paketi satın alabilirsiniz. Aynı zamanda biletleri sevdiklerinize de hediye etme imkanınız bulunmaktadır.

Biletler, doğum günlerinde, evlilik tekliflerinde ya da yıl dönümlerinde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı sunmaktadır. Sevdiklerinizle gökyüzünde aynı anda denk gelip unutulmaz enstantaneler de yakalayabilirsiniz.

Biletlere aynı zamana transfer, fotoğraf, video ve giriş ücretleri de dahildir. Ordu Yamaç Paraşütü’nün deneyimli ekibi sayesinde özel günlerinizi unutulmaz kılmak çok kolay.

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?