Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

TÜM SORU, GÖRÜŞ VE ÖNERİLER İÇİN

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

SIK SORULAN SORULAR

Yamaç paraşütü kurallara uyulması halinde güvenli bir spordur. Ekstrem bir spor olması nedeniyle tehlikeli olduğu düşünebilir. Ancak; doğru ekipmanlar ile doğru hava koşullarında uçuş gerçekleştirildiğinde risk yok denecek kadar azdır. Her uçuş öncesinde meterolojik kontroller ve ekipman kontrolleri tekrarlanmalıdır. Böylece güvenli bir uçuş gerçekleştirmek mümkün hale gelir. Tehlikeli sporlar listesinde, yamaç paraşütüne 23. sırada yer verilmiştir. Amerikan futbolu, buz hokeyi gibi sporlar listenin daha üst sıralarında yer almaktadır. Kısacası; yamaç paraşütü yaygın kanının aksine güvenle yapılabilir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Yamaç paraşütü gibi ekstrem sporlar hamileler için risk oluşturabilmektedir. THK ve FAI tarafından belirlenen kurallar gereğince hamilelerin tandem uçuşlara katılmalarına ya da yamaç paraşütü eğitimi almaları yasaktır.

Yamaç paraşütü uçuşları için en uygun tarihler genellikle Mayıs ve Ekim ayları arasındadır. Ancak hava koşulları elverişli olduğu sürece yıl boyunca yamaç paraşütü yapılabilmektedir. Yoğun yağış ya da şiddetli rüzgar olması durumunda uçuşlar iptal edilmektedir.

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?