Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

GÜVENLİK

Yamaç paraşütü dışardan bakıldığı zaman hemen herkes için çok tehlikeli bir spor olarak görülmektedir. Fakat sanılanın aksine bütün ekstrem sporlar içerisinde tehlike oranı en düşük sporlardan birisidir. Kaza, yaralanma ve ölüm oranı bütün spor dalları arasında en düşük oranlardan birisidir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK

Yamaç paraşütü bir motor kullanılmadan, kanat ve rüzgar ile uçuş yapılan bir hava aracıdır. İnsanlığın uçmak için yaptığı bütün hava araçlarından bazı özellikleri almıştır. Temelde kanat, ipler ve harness olmak üzere üç ana parçadan oluşmaktadır. Aynı zamanda yedek paraşüt de kullanılmaktadır.

Uçuşlarda güvenlik amacıyla kask, botlar ve kalın montlar kullanılmaktadır. Dizlik ve dirsek koruma kullanan sporcular da bulunmaktadır.

Yamaç paraşütü her uçuşu ayrı özellikler taşıyan özgün bir spordur. Aynı noktadan yapılan hiçbir uçuş birbirine benzemeyebilir. Çok fazla değişken uçuşlar üzerinde etkilidir. Bunların en temelleri; hava durumu, rüzgarın şiddeti, yönü ve yağış durumudur. Aynı zamanda kalkış ve iniş yapılan noktalar da uçuşlar üzerinde etkilidir.

Ordu Yamaç Paraşütü
Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü
Ordu Paraşüt

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ VE GÜVENLİK

Ordu Yamaç Paraşütü 20 yıllık bilgi birikim ve tecrübesi ile uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Kurum bünyesinde bulunan bütün pilotlar 20 yılı aşkın süredir bu sporla profesyonel olarak ilgilenmektedir.  Tüm pilotlar THK ve FAI onaylı belgelere sahiptir ve THSF lisanslıdır.

Uçuşlarda güvenliğin en temel faktörü hiç kuşkusuz pilotlardır. Güvenliğin tam sağlanabilmesi için uçuş öncesi hazırlıkların tam ve doğru yapılması gerekmektedir. Uçuş yapılacak bölgenin keşfi yapılmalı ve bölge detaylıca incelenmelidir. Uçuş saatindeki hava durumu, rüzgarın şiddeti ve yönü doğru tayin edilmelidir. Sıcaklık ve nem oranı belirlenmelidir.

İniş yapılacak bölgenin seçimi de uuçuş güvenliği için büyük önem taşımaktadır. Geniş ve düz bir alan inişler için en doğru noktalardır. Elektrik telleri, binaların ve ağaçların çok olduğu noktalar inişler için tehlikeli bölgelerdir.

 

Ordu Yamaç Paraşütü ekibi tüm uçuşlardan önce kalkış ve iniş bölgesini kontrol edip hazırlıklarını tamamlamaktadır. Başarılı bir uçuşun en temel göstergesi başarılı bir iniş yapmaktan geçmektedir. Bu yüzden güvenlik tedbirlerinin de en önemlisi doğru uçuş rotası belirlemektir. 

20 yıllık tecrübe ve güvenlik

Tüm sporlarda olduğu gibi yamaç paraşütünde de tecrübe en önemli detaydır. Tecrübeli pilotlar meydana gelebilecek her olaya karşı anında tedbir alabilmektedir. Yamaç paraşütü gibi sporlarda anlık refleksler hayati önem taşımaktadır. Ordu Yamaç Paraşütü ekibi 20 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile kalitesini her zaman göstermiştir. Aldığı üst düzey güvenlik tedbirleri ile daima başarılı bir kurum olmuştur.

Uçuşlar öncesinde verilen teorik ve pratik eğitimler tandem uçuşunda büyük önem taşımaktadır. Sevdiklerinizle geçireceğiniz bu çok özel anlarda tek odak noktanız uçmak ve adrenalin olacak.  Bütün detaylar Ordu Yamaç Paraşütü  tarafından düşünülmüş ve tedbirler alınmış olacak.

Geriye sadece anı yaşamak, gökyüzünden yeryüzünü izlemek ve kuşlarla uçmak kalıyor.

Yamaç paraşütü güvenlik tedbirleri asla kenara bırakılmaması gereken konulardan birisidir. Uçuş sırasında herkesin dikkat etmesi ve mutlaka uyması gereken kurallar bulunmaktadır. Aşırı şiddetli rüzgarlarda uçuş yapılmamaktadır. Gün doğumu ile gün batımı arasındaki sürede uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Gün batımından sonra uçuş yapılmamaktadır. Uçuşlardan önce ve uçuş sırasında alkol kullanmak yasaktır. Tüm araçlarda olduğu gibi yamaç paraşütü de kendi trafik kurallarına sahip bir spordur.

Malzeme Kullanımı ve Bakımı

Yamaç paraşütünde uçmayı sağlayan kanat, ipler ve harness en önemli parçalardır. Ve bu malzemelerin her uçuş öncesi ve sonrası mutlaka kontrolünün yapılması gerekmektedir. 

Aynı zamanda Ordu Yamaç Paraşütü EN ve LTF sertifikalı ekipmanlar kullanmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler periyodik bakım dışında 90 günde bir muayene edilmektedir. Yıpranmış ve zarar görmüş hiçbir ekipman kullanılmamaktadır.

Tüm uçuşlarda mutlaka yedek paraşüt kullanılmaktadır ve bu yedeklerin düzenli kontrolü yapılmaktadır. Ordu Yamaç Paraşütü uçuşlar sırasında profesyonel seviye kanatlar kullanmaktadır. 

Güvenli ve başarılı uçuşların en etkili yönlerinden birisi de en doğru ekipmanı kullanmaktan geçmektedir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İÇİN NE GEREKMEKTEDİR?

Yamaç paraşütünü solo yapmak için pilotların eğitim almaları ve sertifika sahibi olması gerekmektedir. Fakat tandem uçuşlar için sertifika zorunluluğu bulunmamaktadır. Tandem uçuşlar; tecrübeli bir pilot eşliğinde yapılan ikili uçuşlardır.

Yamaç paraşütü yapabilmek için Ordu Yamaç Paraşütü web sitesinden satın alacağınız bir dijital bilet yeterli olacaktır. Dört farklı kategoride sunulan biletler farklı özelliklere sahiptir. Satın alacağınız biletlerde transfer ve giriş ücretleri dahil olacaktır. Aynı zamanda uçuşlar sırasında fotoğraf ve video çekimleri de yapılmaktadır.

Satın alacağınız dijital biletlerinizi hediye edebilirsiniz. Aynı zamanda biletler yıl içerisinde tercih edilen herhangi bir tarihte kullanılabilmektedir.

Yamaç paraşütü sadece astım ve kalp hastaları ile hamilelerin yapmasına uygun değildir. Bunun dışında 5 yaşından büyük ve 18 yaşından küçükler için aile izni gerekmektedir.

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?