Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

TECRÜBE

Yamaç paraşütünde en çok göz önüne alınması gereken konu hiç kuşkusuz tecrübesidir. Uçuşlarda oluşabilecek bütün aksiliklere anında çözüm bulmanın birinci yolu sahip olunan tecrübeden gelmektedir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

TECRÜBE

Yamaç paraşütü en özel ekstrem sporların başında gelmektedir. Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla tercih edilen bir spordur. Çoğu insanın düşündüğünün aksine kaza ve yaralanmaların en az yaşandığı spor dalıdır.

Yamaç paraşütü motora ya da başka bir hava aracına ihtiyaç duymaz. Kanat, askı ipleri ve kuşamdan oluşan üç ana ekipman ile uçuşlar yapılmaktadır. Rüzgar ve hava basınçlarının etkisi ile uçan bir hava aracıdır.

Yamaç paraşütü pilotları eğitim almalı ve sertifika sahibi olmalıdır. Tüm araçlarda olduğu gibi kendine özel hava trafik kuralları mevcuttur.

Ordu Yamaç Paraşütü 20 yılı aşkın süredir, 5000’in üzerindeki uçuşla ülkemizdeki en özel kurumlardan birisidir. Yamaç paraşütünde en çok göz önüne alınması gereken konu hiç kuşkusuz tecrübesidir. Uçuşlarda oluşabilecek bütün aksiliklere anında çözüm bulmanın birinci yolu sahip olunan tecrübeden gelmektedir.

Ordu Yamaç Paraşütü
Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü
Ordu Paraşüt

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Ordu yamaç paraşütü ekibi 20 yıldan fazla süredir Türkiye’nin her noktasında uçuş gerçekleştirme fırsatı bulmuştur. Tüm ekip üyeleri profesyonel, güler yüzlü ve deneyim sahibidir. Tüm pilotlar THK ve FAI onaylı sertifika sahibidir. Aynı zamanda bütün pilotlar THSF lisansına sahiptir.

Yerden metrelerce yukarıda süzülürken yanınızda tecrübeli bir pilotun olmasını istersiniz. Özellikle ilk uçuş tecrübesini yaşayacak bütün ziyaretçilerin en çok bahsettiği konu hiç kuşkusuz tecrübedir.  İlk uçuş sırasında bütün korkuları yenmeyi sağlayan pilotun tecrübesi ve soğukkanlılığıdır.

Yamaç Paraşütü Tecrübenin Önemi

Yamaç paraşütü çok fazla değişkenin olduğu bir hava sporudur. Uçuşlar sırasında bir anda hava değişebilir ya da yağış başlayabilir. Bu tür durumlarda pilotun sahip olduğu deneyim devreye girecektir. Yaşanabilecek bütün olumsuzluklara ve değişimlere rağmen kontrolu kaybetmesini engelleyecektir.

Bilgi değerlidir ama tecrübe her şeydir… Hangi spor dalında olursa olsun tecrübenin değeri asla inkar edilemez. Yaşanılan bütün deneyimler sporcuları bir adım ileriye taşımak için büyük önem taşımaktadır.  Yamaç paraşütünde de yaşanılan her deneyim ve her zorluk pilotlar için büyük önem taşımaktadır. Ordu Yamaç Paraşütü ekibi 20 yılın verdiği büyük bir tecrübe ile en özel kurumların başında gelmektedir.

Ordu Yamaç Paraşütü ekibi düzenli aralıklarla SIV tatbikatları gerçekleştirmektedir. SIV tatbikatları, uçuş sırasında yaşanabilecek bütün olumsuzlukların simülasyonudur. Her yıl tekrar eden bu tatbikatlar pilotların tecrübelenmesinde büyük oranda yardımcı olmaktadır.

Ölüm ve kaza oranının en düşük olduğu spor yamaç paraşütüdür. Geçmişten günümüze yaşanan bütün kazaların pilot kaynaklı olduğu gözlemlenmiştir. Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ve deneyimli ekibi tam da bu noktada karşınıza çıkıyor. 20 yıllık bilgi birikim ve tecrübe ile en özel anlarınızı ölümsüz kılmak için hizmet veriyor.

5000’in üzerindeki uçuş sayısı yakalaması çok zor olan bir rekor. Sevdiklerinizle beraber tekrar tekrar yaşamak isteyeceğiniz doyumsuz bir heyecan… Ordu Yamaç Paraşütü tam bu noktada bütün tecrübesi ile sizleri karşılıyor.

Ordu Yamaç Paraşütü Ekibi

Ülkemizde yamaç paraşütü için en çok tercih edilen kurumlardan birisi Ordu Yamaç Paraşütüdür. Yüzde yüz memnuniyet oranını yakalamış ekip tüm ziyaretçilere ölümsüz anılar kazandırmaktadır. Samimi ve içten yaklaşımları ile ziyaretçilerin muhteşem bir deneyim yaşamasında etkili olmuşlardır.

Ordu yamaç paraşütü ekibi tüm uçuşlardan önce gerekli brifingleri vererek ziyaretçileri uçuşlara hazırlamaktadır. Aynı zamanda uçuş öncesi ve sonrasında bütün ekipmanları detaylı kontrolden geçirmektedir. Uçuş rotasının oluşturulmasında ve planlanmasında büyük özen gösterilmektedir. Yamaç paraşütünde yapılacak hazırlık süreci uçuşların başarılı geçmesinde büyük rol oynamaktadır.

Ordu Yamaç paraşütü ekibi sahip olduğu tecrübe ile bütün uçuşlardan önce büyük titizlik ile hazırlığını yapmaktadır. Kalkış ve iniş noktasının belirlenmesinde büyük özen göstermektedir. Uçuşlardan önce hava durumu kontrolü yapılmakta ve rüzgar tahminleri yapılmaktadır. Tüm bu detaylı çalışma uçuşlarda yaşanabilecek bütün olumsuzlukları yok etmektedir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İÇİN NE GEREKMEKTEDİR?

Yamaç paraşütünü solo yapmak için pilotların eğitim almaları ve sertifika sahibi olması gerekmektedir. Fakat tandem uçuşlar için sertifika zorunluluğu bulunmamaktadır. Tandem uçuşlar; tecrübeli bir pilot eşliğinde yapılan ikili uçuşlardır.

Yamaç paraşütü yapabilmek için Ordu Yamaç Paraşütü web sitesinden satın alacağınız bir dijital bilet yeterli olacaktır. Dört farklı kategoride sunulan biletler farklı özelliklere sahiptir. Satın alacağınız biletlerde transfer ve giriş ücretleri dahil olacaktır. Aynı zamanda uçuşlar sırasında fotoğraf ve video çekimleri de yapılmaktadır.

Satın alacağınız dijital biletlerinizi hediye edebilirsiniz. Aynı zamanda biletler yıl içerisinde tercih edilen herhangi bir tarihte kullanılabilmektedir.

Yamaç paraşütü sadece astım ve kalp hastaları ile hamilelerin yapmasına uygun değildir. Bunun dışında 5 yaşından büyük ve 18 yaşından küçükler için aile izni gerekmektedir.

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?