Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

BOZTEPE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Boztepe ise yamaç paraşütü ile ilgili faaliyetlerin uzun yıllardır sürdürüldüğü bölgelerden biri oluyor. Peki; Boztepe ve Boztepe’de yamaç paraşütü faaliyetlerine dair neler bilmek gerekiyor? Kimler uçuş deneyimi yaşayabilir? Bölgede fiyatlar nasıl?

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

BOZTEPE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Boztepe yamaç paraşütü uçuşlarının Karadeniz’deki adreslerinden biri olarak biliniyor. Yamaç paraşütü tepe ve yamaçlardan atlanarak, rüzgarın desteğiyle havada yol alınabilen ekstrem bir spor olarak tanımlanıyor. Yamaç paraşütü uçuşlarında, herhangi bir hava aracından destek alınmıyor. Atlayış için bir pistin tercih edilmesi zorunlu olmuyor. Yamaç paraşütü birçok kişiye göre korkutucu bir spor olsa da doğru koşullar altında güvenle yapılabiliyor.

Yamaç paraşütü dünyada 1980’lerden beri yapılan bir spor dalı olarak biliniyor. Türkiye’de ise yamaç paraşütü faaliyetlerinin başlaması 90’lı yıllara denk geliyor. Boztepe ise yamaç paraşütü ile ilgili faaliyetlerin uzun yıllardır sürdürüldüğü bölgelerden biri oluyor. Peki; Boztepe ve Boztepe’de yamaç paraşütü faaliyetlerine dair neler bilmek gerekiyor? Kimler uçuş deneyimi yaşayabilir? Bölgede fiyatlar nasıl?

Ordu Yamaç Paraşütü
Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü
Ordu Paraşüt

Boztepe Yamaç Paraşütü Uçuşlarına Kimler Katılabilir?


Boztepe’de hava sporları ve yamaç paraşütü faaliyetleri yürüten pek çok firma ve kulüp bulunuyor. Ordu Yamaç Paraşütü, bu firmaların başında geliyor. Boztepe, pek çok uzman pilot tarafından; yamaç paraşütü için Türkiye’nin en elverişli bölgeleri arasında sıralanıyor. Hava koşulları uygun olduğu müddetçe Boztepe’de yıl boyunca uçuşlara devam edilebiliyor. Uçuş deneyimi yaşamak isteyenlerin uyması gereken bazı kriterler ve sağlaması gereken bazı koşullar bulunuyor.

Yamaç paraşütünü kimlerin yapabileceğine dair kurallar THK ve FAI tarafından belirleniyor. Belirlenen koşullara ek olarak firmalar ve uçuş okulları da bazı ek kriter ve koşullar getirebiliyor. Bu duruma daha çok eğitim süreçlerinde rastlanıyor. Boztepe yamaç paraşütü uçuşlarına  katılabilmek için belirlenen yaş sınırı 16 olarak biliniyor. Paraşüt tutkunlarının sahip olması gereken bir boy ve kilo aralığı da bulunuyor. 155 – 200 cm ve 45 -110 kilo aralığında olanlar uçuşlara katılabiliyor.

Yamaç paraşütü yapabilmek için sağlıklı ve spora elverişli olmak aranan başka bir koşul olarak karşımıza çıkıyor. Aslında birçok rahatsızlığın yamaç paraşütü yapmaya engel olmadığı biliniyor. Ancak, kalp ve solunum rahatsızlığı bulunanlar, tansiyon, diyabet ve epilepsisi olanlar riskli grupta yer alıyor. Ayrıca; bazı bel ve omurga rahatsızlıkları da yamaç paraşütü için risk oluşturabiliyor. Ek olarak; hamilelerin uçuş yapmasının kesinlikle yasak olduğu biliniyor. Bu hastalıklardan herhangi birine sahip olmayan paraşüt tutkunlarının uçuş yapmasında herhangi bir sakınca görülmüyor. Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için firmalarla iletişime geçmek gerekiyor.

Boztepe Yamaç Paraşütü Uçuşları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 
Boztepe, Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alıyor. Ordu’nun 19 ilçesinden biri olan Altınordu ilçesinde yer alan bir mahalle olarak biliniyor. Ordu’daki yamaç paraşütü faaliyetlerinin merkezi Boztepe oluyor. Boztepe, yalnızca Ordu için değil; Karadeniz Bölgesinin geneli için önemli bir merkez olarak kabul ediliyor. Gerek hava koşulları gerek coğrafi koşullar bakımından elverişli bölgelerden biri olarak değerlendiriliyor.

Boztepe, Türkiye’de en kolay ulaşım sağlanan yamaç paraşütü uçuş noktalarından biri oluyor. Çünkü bölgeye ulaşım teleferikle sağlanıyor. Ordu şehir merkezinde bulunan Atatürk Parkı’ndan hareket eden teleferik; 8 dakikalık bir yolculuğun ardından Boztepe’ye ulaşıyor. Uçuş alanına transfer hizmeti ise firmalar tarafından sağlanıyor.

Boztepe yamaç paraşütü deneyimi yaşayanlar; Ordu’ya gökyüzünden bakma şansı buluyor. Karadeniz’in dillere destan güzelliğini kuş başı izleme fırsatı yakalıyorlar. Boztepe’de uçuş yüksekliği 1148ft olarak biliniyor. Uçuş süresi hava koşullarına göre değişiklik gösterebiliyor. Ortalama uçuş süresi 20 – 30 dakika olarak biliniyor. Boztepe’de yamaç paraşütü için en uygun dönem Mayıs – Ekim ayları arası olarak görülüyor. Ancak hava koşullarının uygun olması halinde yıl boyunca uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Havanın sisli, yağışlı ya da şiddetli rüzgarlı olması durumunda uçuşlar iptal ediliyor. Yaklaşık yarım saat süren uçuşun ardından sahile iniş yapılıyor. İniş noktası Şarkiye Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Boztepe’de Yamaç Paraşütü Fiyatları Nasıl?

Peki; Boztepe’de yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Boztepe yamaç paraşütü uçuşları için ne kadar bütçe ayırmak gerekiyor? Uçuş ücretleri dönemsel olarak ve uçuş yüksekliğine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Boztepe’de ise uçuş ücretlerinin 1200 TL’den başladığı biliniyor. Uçuş ücreti hakkında daha sağlıklı bilgi edinmek için firma ile iletişime geçebiliyor. Rezervasyon iletişim numaraları aracılığıyla yapılabiliyor. Aynı zamanda web sitesinde yer alan uçuş kartlarında fiyat bilgisi ve uçuşa dair detaylar yer alıyor. Uçuş kartı bir diğer adıyla dijital bilet olarak da biliniyor. Bu biletler uçuş esnasında kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor.

Uçuş kartı tek bir uçuş için geçerli oluyor. Ancak üzerinde belirli bir tarih bulunmuyor. Peki; bu ne anlama geliyor? Uçuş kartı satın alındığı andan itibaren aynı yıl içerisinde istenen herhangi bir tarihte kullanılabiliyor. Uçuş kartları isme özel düzenlense de; devredilmesi ve hediye edilmesi mümkün olabiliyor. Kart sahipleri uçuş kartını satın aldıktan sonraki 15 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade işlemi gerçekleştirebiliyor. Uçuş kartı sayesinde uçuş alanına transfer için ek ücret ödenmesi gerekmiyor. Ayrıca fotoğraf ve video hizmeti de ücretsiz olarak alınabiliyor.

Boztepe yamaç paraşütü uçuşlarına dair daha detaylı bilgi edinebilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

+90 (532) 400 21 52

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?