Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

Boztepede Yamaç Paraşütü

Boztepede yamaç paraşütü Türkiye ve ülke dışından gelen sporcular için en önemli konumlardan birisidir. Yılın neredeyse her döneminde uçuş yapmaya elverişli yapısıyla büyük ilgi görmektedir.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Boztepede Yamaç Paraşütü

Boztepede yamaç paraşütü Türkiye ve ülke dışından gelen sporcular için en önemli konumlardan birisidir. Yılın neredeyse her döneminde uçuş yapmaya elverişli yapısıyla büyük ilgi görmektedir. Karadeniz’in eşsiz atmosferi ve doğal güzellikleri bölgenin tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Paragliding son yıllarda oldukça popüler olan ekstrem sporların başında gelmektedir. Paragliding yapmak için doğru şartların oluşması ve tecrübeli kişilerin desteğini almak gerekmektedir. Ülkemizde çok sayıda uçuş pisti bulunmakta ve sporcuların ilgisini çekmektedir. Ordu ilimizde bulunan Boztepe mevkisi de en önemli lokasyonların başında gelmektedir.

Peki; Yamaç paraşütü için Boztepe’yi tercih edenleri neler beklemektedir? Uçuş ücretleri ortalama olarak ne kadardır? Kimler yamaç paraşütü yapabilmektedir? Ordu yamaç paraşütü ekibinin sağladığı ayrıcalıklar nelerdir? Gelin hep birlikte bu soruların cevabını birlikte görelim.

Boztepe Yamaç Paraşütü
yamaç paraşütü boztepe
ordu paragliding
ordu paraşüt

Boztepe’de Yamaç Paraşütü ve Diğer Aktiviteler

Karadeniz’in en önemli illerinden birisi hiç kuşkusuz Ordu’dur. Ordu’ya bağlı Altınordu ilçe sınırları içerisindeki Boztepe Mahallesi ekstrem spor tutkunları için önemli yer teşkil etmektedir. Hava koşulları sayesinde uçuş yapmaya elverişli gün sayısı oldukça yüksektir. Yılın neredeyse her döneminde uçuş yapılabilmektedir.  Uçuşlar ise benzersiz bir manzarada ortalama 10-15 dakika aralığında sürmektedir.

Karadeniz’i kuşbakışı seyretme imkanını muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde sunmaktadır. Uçuş noktasına ulaşım oldukça kolaydır. Özel araçlar vasıtası ile ya da teleferik ile piste ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda Boztepe, Ordu merkeze oldukça yakın bir konumdadır. Yine Boztepe’ye özel araçlar ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Uçuşlar haricinde Boztepe’de kamp yapma, trekking yapma, safari yapma imkanı bulunmaktadır. Bölgedeki restoranlardan taze ve lezzetli balıklar ve Karadeniz’e özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bölgedeki göller, müzeler ve tarihi yapılar önemli bir yere sahiptir. Sevdikleriniz ile yapacağınız planlarda bunları da göz önünde bulundurmakta büyük fayda olacaktır.

Boztepe’de Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü deneyimli pilotlar eşliğinde tandem uçuşlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Tandem uçuşlar, bir pilot ve bir yolcunun birlikte uçuş yapması anlamına gelmektedir. Uçuşun bütün güvenliği ve kontrolü tecrübeli pilotun hakimiyetindedir. Tüm ekip THK onaylı ve deneyimli pilotlardan oluşmaktadır.

Uçuşlardan önce yolculara brifing verilmekte, kalkışta, uçuş sırasında ve inişte yapmaları gerekenler anlatılmaktadır. Yamaç paraşütü gibi ekstrem sporlarda en büyük güvenlik önlemi hiç kuşkusuz tecrübedir. Ordu yamaç paraşütü ekibi 20 yıllık tecrübesi ile tam da bu noktada devreye girmektedir. Ülkenin en saygın kulüplerinden birisi olarak bu sporda başı çekmektedir.

Ordu yamaç paraşütü ekibi THK ve FAI onaylı belge sahibidir. Aynı zamanda bütün ekip üyeleri THSF lisansına sahiptirler. Kullanılan bütün uçuş ekipmanları EN ve LTF sertifikası taşımakta ve her uçuş öncesi titizlikle kontrol edilmektedir.

Peki, Boztepe’de yamaç paraşütü fiyatları ne kadardır? Farklı içeriklere sahip biletlere göre fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir. Web sitesi üzerinden alacağınız uçuş kartları ile uçuşlara katılabilmektesiniz.

Uçuş kartları dijital olarak hazırlanan biletlerdir. Dijital olarak teslim edilmekte ve yıl içerisinde istenilen herhangi bir tarihte kullanılabilmektedir. Uçuş kartlarına transfer ücreti, fotoğraf ve video çekim ücretleri de dahildir.  Uçuşlar sırasında yüksek çözünürlükte kaydedilen fotoğraf ve videolar hemen teslim edilmektedir.

Uçuş kartları özel günlerde sevdikleriniz için harika bir sürpriz hediye olma özelliği taşımaktadır.  Yıl dönümü, evlilik teklifi ya da doğum günlerinde sevdiklerinize adrenalin dolu bir hediye verme fırsatını kaçırmayın.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?

Yamaç paraşütü hemen her yaştan insanın yapabileceği ve en güvenli ekstrem sporlardan birisidir. Yamaç paraşütü yapmaya engel olan belli başlı durumlar bulunmaktadır. Kalp, tansiyon, astım ve sara hastalarının uçuş yapması tavsiye edilmemektedir. Bunun dışında hamilelerinde uçuş yapmamaları tavsiye dilmektedir. Bunun dışında kalanlar gerekli fiziksel özelliklere sahiplerse son derece keyifli ve güvenli uçuşlar yapabilmektedir.

Uçuş yapmak isteyen 18 yaş altındaki adaylardan ise ailelerinin izin vermesi gerekmektedir.

 

Boztepe’de yamaç paraşütü için daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Uçuş paketleri ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi sosyal medya kanalları aracılığıyla takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

 

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?