Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

Ordu Paraşüt

Ordu paraşüt faaliyetleri bakımından değerlendirildiğinde Türkiye’nin önemli merkezleri arasına adını yazdırıyor. Ordu’nun yamaç paraşütü için elverişli bir doğaya ve hava koşullarına sahip olduğu biliniyor.

Boztepe Yamaç Paraşütü

Ordu Paraşüt Faaliyetleri Hakkında Merak Edilenler

Ordu paraşüt faaliyetleri bakımından değerlendirildiğinde Türkiye’nin önemli merkezleri arasına adını yazdırıyor. Ordu, Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. 761 binin üzerindeki nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 30 ili arasında sıralanıyor. Ordu ilinin geçmişi M.Ö. 400 yılına kadar uzanıyor. Bu dönemde bölgenin “Kut Yöresi” anlamına gelen “Kotyora” adıyla anıldığı biliniyor. Bu dönemde bölgede Laz nüfusun ağırlıkta olduğu düşünülüyor. Şehir Ordu ismini 1300’lü yılların sonunda alıyor.

Bölgenin tarihi boyunca, Laz ve Türklerin dışında pek çok medeniyeti ağırladığı biliniyor. Persler, Pontuslar, Bizanslılar ve Makedonlar’ın bölgeye farklı dönemlerde egemen olduğu çeşitli kaynaklarda yer alıyor. Ordu’da bu kültürlerin izlerine ve bu kültürlerin varlığını doğrulayan antik kalıntılara rastlamak mümkün olabiliyor. Ordu, kültürel zenginliği, misafirperver ve güleryüzlü insanları, zengin mutfağı ve mimarisiyle tarihi mirasını bugüne taşıyor.

ordu paraşüt
ordu boztepe yamaç paraşütü
boztepe paraşüt
boztepe yamaç paraşütü

Ordu Yamaç Paraşütü

Ordu günümüzde de kültür, spor ve gastronomi turizminin merkezlerinden biri oluyor. Bu alanlarda düzenlenen çeşitli festival ve etkinliklerle Ordu’nun zenginliklerinin tanıtılması amaçlanıyor. Şehirde her yıl “Ünye Ot ve Doğal Lezzetler Festivali” düzenleniyor. Bu festival Karadeniz lezzetlerinin Türkiye ve dünyaya açılmasına katkı sunuyor. Şehirde yıl boyunca kültürel etkinliklere yer verildiği de biliniyor. Sinema gösterimleri, konserler ve tiyatro oyunlarına, Ordu halkı yoğun ilgi gösteriyor. Şehir, denizi, nehirleri, yaylaları ve ormanlarıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

Gelelim Ordu’daki spor faaliyetlerine… Ordu paraşüt faaliyetleri, hiç şüphesiz ki; Ordu’da yapılabilecek tek spor faaliyeti olmuyor. Şehir kültür ve lezzet festivallerinin yanında; yıl boyunca farklı spor etkinliklerine ve festivallerine de sahne oluyor. Şehrin farklı bölgelerinde düzenlenen Kar Festivalleri, kayak sporlarının yaygınlaşmasını ve tanıtılmasını sağlıyor. Ordu’da kamp, dağcılık, rafting gibi farklı sporları yapmak mümkün olabiliyor. Yamaç paraşütü bu sporlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri oluyor. Ordu’nun yamaç paraşütü için elverişli bir doğaya ve hava koşullarına sahip olduğu biliniyor. Bu koşullar paraşüt pilotları ve bu deneyimi yaşamak isteyen paraşüt tutkunları tarafından değerlendirilebiliyor.

Peki; Ordu yamaç paraşütü faaliyetleri hangi bölgelerde yürütülüyor? Ordu yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Ordu Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ordu paraşüt faaliyetlerinin ücretleri konusunda, uçuş tarihi, uçuş yüksekliği gibi bazı unsurlar belirleyici oluyor. Türkiye’nin tüm bölgelerinde uçuş ücretleri dönemsel olarak değişiklik gösterebiliyor. Ordu’da aynı uygulamanın söz konusu olduğu biliniyor. Ancak, 2022 yılı için tandem uçuşlar için talep edilen ücretin 1200 TL’den başladığı biliniyor. Boztepe’de bulunan uçuş alanına ulaşmak için teleferik kullanılabiliyor. Teleferik ile bölgeye yaklaşık 8 dakikada ulaşılıyor. Uçuş alanına ulaşım konusunda firmadan destek almak da mümkün olabiliyor.

Uçuşlar için telefonla rezervasyon yapılabileceği gibi uçuş kartları da satın alınabiliyor. Uçuş kartlarının kullanıcılar için son derece avantajlı olduğunu da dile getirmek gerekiyor. Ordu paraşüt uçuşları için dijital olarak düzenlenen bu kartların isme özel olduğu biliniyor. Ancak kart sahiplerinin talepleri doğrultusunda bir başkasına devredilebiliyor. Sevdiklerine farklı bir hediye vermek isteyenler uçuş kartlarını tercih edebiliyor. Kartlarda tarih ibaresi yer almıyor. Bir defaya mahsus olmak üzere düzenlendiği yıl içerisinde istenen tarihte kullanılması mümkün oluyor.

Paraşüt tutkunları gökyüzünde yaşadıkları deneyimi ölümsüzleştirmek için fotoğraf ve video hizmeti alıyor. Bu hizmet kart sahiplerine ücretsiz olarak veriliyor. Aynı zamanda uçuş pistine transfer için de kart sahiplerinden ücret talep edilmiyor. Kartlar, web sitesi üzerinden satın alındıktan ve gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra dijital kanallarla sahiplerine ulaştırılıyor.

Ordu paraşüt uçuşları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Ordu Paraşüt Faaliyetleri Konusunda Neden Ön Plana Çıkıyor?

Ordu yamaç paraşütüne elverişli bir konumda bulunuyor. Yamaç paraşütünün rüzgar eşliğinde yapılan ekstrem bir spor olduğu biliniyor. Ordu; rüzgar hızı, yönü ve diğer meteorolojik koşullar bakımından uçuşların yıl boyunca yapılabildiği illerden biri oluyor. Ordu’da yamaç paraşütü uçuşları 20 yılı aşkın süredir yapılıyor. Yamaç paraşütünün tanınması ve daha geniş kesimlere ulaşmasının Ordu’nun turizmine katkı sunduğu düşünülüyor. Bu nedenle şehirdeki yamaç paraşütü etkinlikleri havacılık kulüpleri, belediyeler ve kaymakamlıklar tarafından da destekleniyor. Yamaç paraşütünün desteklenmesi, gelişmesinin de yolunu açıyor. Bu nedenle şehir hem tandem uçuşlar hem de yamaç paraşütü eğitimlerinin odağında yer alıyor.

Ordu Paraşüt Faaliyetleri Hangi Bölgede Yürütülüyor?

Ordu ilinin 19 ilçesi bulunuyor. Altınordu bu ilçelerden biri olarak biliniyor. Ordu’da yamaç paraşütü faaliyetleri, Altınordu ilçesinde yer alan Boztepe Mahallesi’nde yürütülüyor. Boztepe, yalnızca Ordu için değil; Karadeniz Bölgesinin tamamı için önemli yamaç paraşütü merkezlerinden biri olarak tanınıyor. Boztepe gerek ulaşım kolaylığı, gerek hava koşulları, gerek sunduğu manzaralarla yamaç paraşütü tutkunlarını kendine çekiyor. Boztepe yamaç paraşütü uçuşları yaklaşık 530 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Boztepe’den gökyüzüne süzülen paraşüt tutkunları yaklaşık 10-15 dakika süren bir yolculuk yapıyorlar.

Ordu Yamaç Paraşütü ekibi tarafından gerçekleştirilen tandem uçuşlarda paraşüt tutkunlarına uzman pilotlar eşlik ediyor. Boztepe yamaç paraşütü deneyimini ilk kez yaşayacaklar için en iyi rotalardan biri oluyor. Paraşüt tutkunları unutamayacakları manzaralarla karşılaşıyor. Gökyüzünün mavisinin denizin mavisiyle buluştuğu bir yolculuk paraşüt tutkunlarını bekliyor. Firma, misafirleri için tüm güvenlik tedbirlerini alıyor ve kaliteden asla ödün vermiyor. Uçuşlar son teknoloji ile üretilen ekipmanlar eşliğinde gerçekleştiriliyor. Her uçuş öncesinde hava koşullarının uygunluğu kontrol ediliyor. Paraşütseverlere, Boztepe semalarındaki keyifli ve adrenalin dolu bu yolculuğun tadını çıkarmak kalıyor.

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?