Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ FİYATI

Ordu yamaç paraşütü fiyatı uçuşlarda en çok merak edilen konulardan birisidir. Yamaç paraşütü yapmak isteyen bütün yolcular fiyat öğrenmek istemektedir. Türkiye’nin ve Dünya’nın en özel uçuş noktalarından birisi hiç kuşkusuz Ordu’dur. Yaklaşık yirmi yıldır hem yurtiçi hem de yurtdışı çok sayıda sporcunun bölgeye gelmesini sağlamıştır.

BOZTEPE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ FİYATI

Ülkemizde hemen hemen bütün bölgelerde paragliding yapılabilmektedir. Elverişli konumu, doğal güzellikleri ve iklimi ülkemizi önemli bir noktaya getirmiştir. Neredeyse yılın hemen her günü uçuş yapılabilmektedir.

Karadeniz’in hırçın sularına karşı muhteşem manzaralar eşliğinde uçuş yapmak benzersiz bir deneyimdir. Dünya’da son yıllarda en çok tercih edilen ekstrem sporların başında gelmektedir. Uçuşlar ortalama 20 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir. Ortalama 20 dakikalık bir uçuş bütün bir yılın stresini atmanız için harika bir araç olacaktır.

Bu benzersiz deneyimi yaşamak isteyen herkesin aklında çok fazla soru işareti bulunmaktadır. Merak edilen çok sayıda konulardan bazıları ise şu şekildedir…

Ordu’da yamaç paraşütü nerede yapılır? Ordu’da uçuş fiyatları ortalama ne kadar? Ulaşım nasıl sağlanmaktadır? Kimler yamaç paraşütü yapabilir? Yamaç paraşütü için gerekli olan ekipmanlar nelerdir? Gelin bu çok sorulan soruların cevaplarını hep beraber alalım…

Ordu Yamaç Paraşütü
Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü
Ordu Paraşüt

Ordu Yamaç Paraşütü Fiyatı ve Uçuş Yapılan Yerler

Ordu’da uçuş yapılacak en önemli nokta Boztepe’dir. Dünya standartlarına olan bu uçuş noktası Altınordu ilçesinde bulunmaktadır. Ortalama 500 metre rakıma sahip bir kalkış noktasıdır. Ordu merkezden ve Altınordu merkezden ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır.

Ordu limandan kalkan otobüsler ile Boztepe’ye ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda özel araç ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Boztepe’de, uçuş noktasına ulaşım ise teleferik ile sağlanmaktadır. Teleferik ortalama sekiz dakikalık bir sürede tepeye çıkmaktadır.  Özel araçlar ile de 20 dakika civarında bir sürede tepeye ulaşım sağlanmaktadır.

Teleferik, saatte ortalama 200 ile 250 arası yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Yaz aylarında 08:30 ile 24:00, kış aylarında 10:00 ile 21:00 arasında teleferik hizmeti bulunmaktadır.

Ordu Yamaç Paraşütü Fiyatı ve Paketler

Hiç kuşkusuz yamaç paraşütü dendiği anda herkesin aklına gelen ilk konulardan birisi de fiyat konusudur. Bütçeme uygun mu? Ya da ben karşılayabilir miyim? Gibi sorular sorulmaktadır. Ordu’da 2022 yılı itibari ile 1200 TL civarında fiyat talep edilmektedir.

Ordu için talep edilen bu fiyat seçilen paket içeriklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Ordu Yamaç Paraşütü web sitesi üzerinden satın alacağınız uçuş bileti ile uçuş yapabilmektesiniz.  Uçuş biletleri dijital olarak satılmaktadır. Satın alınan biletler yıl içerisinde istenilen bir tarihte kullanılmaktadır.

Uçuş biletleri aynı zamanda sevdikleriniz için harika bir hediye alternatifi olmaktadır. Özel günlerinizi, evlilik tekliflerinizi, yıl dönümlerinizi ölümsüzleştirmek için harika bir aktivitedir.

Uçuş biletleri; transfer ücretini, tepeye giriş ücretini, fotoğraf ve video ücretini kapsamaktadır. Çiftler için oluşturulan özel paketlerden satın alma imkanınız da bulunmaktadır. Uçuşlarda, Go Pro Hero 10 ile fotoğraf ve video çekimleri yapılmaktadır. Fotoğraf ve videolar uçuşlardan hemen sonra teslim edilmektedir.

Ordu yamaç paraşütü fiyatı için daha detaylı bilgi almak için sosyal medya hesapları üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda telefon numaraları ve WhatsApp hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir

Ordu’da katılacağınız uçuşlar tandem olarak gerçekleştirilmektedir. Tandem uçuşlar tecrübeli bir pilot eşliğinde yapılan iki kişilik uçuşlardır. THK onaylı deneyimli bir pilotun yolcuyla beraber yaptığı uçuşlardır. Tandem uçuşlar THK onaylı pilot eşliğinde gerçekleştirildiği için yolcuların bir belge alması gerekmemektedir.

Yeterli fiziksel koşulları karşılayan hemen herkes uçuş yapabilmektedir. Gelin bu fiziksel koşullar neler yakından bakalım…

  • 155 santim ile 200 santim boy aralığında olmak gerekmektedir.
  • 45 kilogram ile 110 kilogram aralığında olmak gerekmektedir.

Kalp hastalığı, astım, diyabet ya da tansiyon hastaları riskli grupta bulunmaktadır. Bu hastalıklara sahip olanlar uçuş yapamazlar. Bu hastalıklar dışında hamileler de uçuş yapamamaktadır. Beş yaşından büyük ve on sekiz yaşından küçükler ise aile izni ile tandem uçuş yapabilirler.

Yamaç Paraşütü İçin Gerekli Olan Ekipmanlar

Ordu yamaç paraşütü fiyatı için merak edilen konulardan birisi de ekipman konusudur. Yolcuların hangi ekipmana sahip olması gerektiği ve neler kullanıldığı çok sorulan konulardandır.

Yamaç paraşütünde kullanılan; kanat, kask ve kuşam kurum tarafından tedarik edilmektedir. Kullanılan bütün ekipmanlar profesyonel seviyede ve lisanslı ekipmanlardır. Ayrıca kullanılan büyün ekipmanlar her uçuş öncesi ve sonrası detaylı kontrolden geçmektedir. Bütün ekipmanların doksan günde bir muayenesi de uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Bunun dışında yolcuların rahat kıyafetler ile uçuşlara katılması tavsiye edilmektedir. Uçuşlarda güneş gözlüğü kullanımı görüş için kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda kalın tabanlı bir spor ayakkabı ya da bot kullanımı uçuşlarda tavsiye edilmektedir.

Günlük hayatta kullandığınız bütün kıyafetleriniz ile uçuşlara katılım sağlayabilirsiniz. Yine de uçuşlardan önce bilgi almakta ve günün hava şartlarına uygun olarak giyinmekte fayda vardır. Uçuşlardan önce pilotların direktiflerine uymak ve verilen tavsiyeleri dilemek büyük önem taşımaktadır.

Ordu yamaç paraşütü fiyatı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?