Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

Ordu Yamaç Paraşütü

Ordu yamaç paraşütü için son zamanların dikkat çeken şehirleri arasına adını yazdırıyor. Karadeniz, sunduğu eşsiz manzaralar ve masalsı atmosferiyle anılan bölgelerden biri olarak biliniyor.

Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

Ordu Yamaç Paraşütü

Ordu yamaç paraşütü için son zamanların dikkat çeken şehirleri arasına adını yazdırıyor. Karadeniz, sunduğu eşsiz manzaralar ve masalsı atmosferiyle anılan bölgelerden biri olarak biliniyor. Konu yamaç paraşütü olunca bu masalsı atmosfere gökyüzünden bakmak mümkün olabiliyor. Bu fikir; pek çok paraşüt tutkununa heyecan veriyor. Yamaç paraşütü, adrenalinin doruklarda yaşandığı spor dallarından biri olarak biliniyor. Gökyüzünde özgürlüğün tadını çıkartmak isteyenler için en iyi yol her zaman yamaç paraşütü oluyor. Ordu ise, bu keyifli ve adrenalin dolu yolculuğa çıkmak isteyenler için benzersiz rotalardan biri olarak anılıyor.

Peki; Ordu paraşüt tutkunları için neler sunuyor? Ordu’da nerede yamaç paraşütü yapılır? Yamaç paraşütü güvenli ve herkese uygun bir spor mu? Birlikte inceleyelim…

boztepe ordu yamaç paraşütü
Ordu Yamaç Paraşütü
yamaç paraşütü ordu
Ordu Paragliding 2022

Ordu Yamaç Paraşütü Tutkunları İçin Neler Sunuyor?


Ordu, Karadeniz’in yüksek turizm potansiyeline sahip illerinden biri olarak biliniyor. Ordu, 100 kilometre boyunca uzanan bir kıyı şeridine ev sahipliği yapıyor. Bu kıyı şeridinin yaklaşık 60 kilometrelik bölümünde ise kumsallar bulunuyor. Bu nedenle Ordu, deniz turizmi için Karadeniz’in en çok tercih edilen illeri arasında yer alıyor. Ordu, yalnızca kıyı şeridi ile değil; yaylaları, koyları, ormanlarıyla da dikkat çekiyor. Yaz aylarında Ordu’nun birbirinden güzel yayları, keyifli bir tatilin adresi olabiliyor. Ordu’da, kamp, rafting, trekking gibi pek çok spor aktivitesine katılmak mümkün olabiliyor. Yamaç paraşütü ise bu aktivitelerin başında geliyor.

Ordu yamaç paraşütü tutkunları için unutulmaz bir gün yaşayabilecekleri adreslerden biri oluyor. Tertemiz havası, muhteşem doğası, ormanları, denizi, berrak gökyüzüyle Ordu, yamaç paraşütü tutkunlarına kucak açıyor. Ordu’da, etkinlikler ve festivaller ile yamaç paraşütünün daha fazla yaygınlaşması hedefleniyor. Çünkü, yamaç paraşütü Ordu’nun turizm potansiyelini daha fazla arttıran spor dallarından biri oluyor. Yamaç paraşütü faaliyetleri valilik, kaymakamlıklar ve belediyeler eliyle de destekleniyor. Böylelikle; Ordu’da her geçen yıl yamaç paraşütüne dair daha fazla etkinliğe imza atılabiliyor. Ordu, yalnızca çevre illerden ya da Türkiye’nin farklı noktalarından gelen paraşütçüleri ağırlamıyor. Dünyanın dört bir yanından paraşüt pilotları her yıl Ordu’yu ziyarete geliyor.

Peki; Ordu’da nerede yamaç paraşütü yapılabilir? Yamaç paraşütü yapılacak bölgeye ulaşım nasıl sağlanıyor?

Ordu Yamaç Paraşütü Fiyatı Nasıl?

Ordu yamaç paraşütü fiyatları, paraşüt tutkunları tarafından en çok merak edilen konulardan biri oluyor. Fiyatların yıllara ve bölgelere göre değişiklik gösterdiği biliniyor. Ordu paraşüt deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatlar 1200 TL’den başlıyor. Ancak detaylı fiyat bilgisi için firma ile iletişim kurmak gerekiyor.

Ordu’da uçuş deneyimi yaşamak isteyenler firmanın web sitesi aracılığıyla uçuş kartı da satın alabiliyor. Uçuş kartlarının paraşüt tutkunları için son derece avantajlı olduğu biliniyor. Çünkü uçuş kartları belirli bir tarihe göre düzenlenmiyor. Tek sefere mahsus olmak üzere satın alınan yıl içerisinde herhangi bir tarihte kullanılabiliyor. Devredilebiliyor, hediye edilebiliyor. Ordu yamaç paraşütü fiyatı için ödenen tutar, 15 gün içerisinde koşulsuz iade edilebiliyor.

Yamaç paraşütü uçuşlarına katılanlar uçuş esnasına yaşadıkları heyecanı ölümsüzleştirmek istiyor. Bu nedenle neredeyse tüm firmalar fotoğraf ve video hizmeti veriyor. Aynı zamanda uçuş alanına transferler de firmalar tarafından gerçekleştiriliyor. Uçuş kartı sahipleri tüm hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Yani uçuş kartı sahipleri daha avantajlı fiyatlar ve avantajlı olanaklarla uçuş gerçekleştirebiliyor.

Uçuş kartları dijital ortamda düzenleniyor ve ardından dijital kanallar aracılığıyla sahiplerine ulaştırılıyor. Uçuş kartı sahipleri kartlarını teslim almak için WhatsApp, Facebook, E-mail gibi farklı kanalları tercih edebiliyor. Böylelikle, kart sahipleri zahmetsiz bir şekilde kartlarına ulaşabiliyor.

Ordu yamaç paraşütü hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz veya sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi sosyal medya kanalları aracılığıyla takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

+90 (532) 400 21 52

 

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Ordu’da Yamaç Paraşütü Uçuşlarına Kimler Katılabilir?

Yamaç paraşütünün güvenli bir spor olup olmadığı hala tartışılan bir konu oluyor. Peki; yamaç paraşütü gerçekten güvenli bir spor mu? Bu sorunun cevabını yamaç paraşütünün ne şekilde yapıldığı belirliyor. Çünkü; yamaç paraşütü doğru şartlar altında yapıldığında güvenli bir spor dalı olarak biliniyor. Ordu yamaç paraşütü uçuşları son derece güvenli bir şekilde, doğru ekipmanlarla yapılıyor. Yamaç paraşütü uçuşları için doğru hava koşulları ve doğru ekipmanların hayati önem taşıdığı biliniyor. Her uçuş öncesinde mutlaka hava koşullarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Ekipman kontrollerinin de her uçuş öncesinde sağlanması önem taşıyor. Bu koşullar sağlanır ve uzman pilotların komutlarına uyulursa yamaç paraşütü uçuşları güvenle gerçekleştirilebiliyor.

Yamaç paraşütü ekstrem bir spor olmasına rağmen geniş kesimlerce yapılabiliyor. Ancak; THK ve FAI uçuşlara katılanların 16 yaşını doldurmuş olması gerektiğini kurallar arasına ekliyor. Kalp, astım, tansiyon, diyabet, obezite gibi hastalıkları bulunanlar uçuşlara katılamıyor. Hamilelerin uçuş yapmasına ise risk oluşturabileceği gerekçesiyle izin verilmiyor. Kısacası, sağlık durumu elverişli olan ve yaş sınırı koşuluna uyan herkes Ordu yamaç paraşütü yapabiliyor.

Ordu Yamaç Paraşütü İçin Hangi Bölge Tercih Ediliyor?

Ordu’da yamaç paraşütü için tercih edilen nokta Boztepe oluyor. Boztepe, Ordu paraşüt etkinliklerinin merkezi olarak biliniyor. Boztepe, Ordu’nun Altınordu İlçesi sınırları içerisinde yer alan mahallelerden biri olarak biliniyor. Boztepe yamaç paraşütü tutkunlarına Ordu’ya gökyüzünden bakma fırsatı sunuyor. Boztepe’ye ulaşım teleferik aracılığıyla sağlanabiliyor. Boztepe bu yönüyle en kolay ulaşım sağlanabilecek yamaç paraşütü noktalarından biri olma özelliği taşıyor. Teleferik yolculuğu yaklaşık olarak 8 dakika sürüyor. Yani yamaç paraşütü macerasına atılmadan önce paraşüt tutkunlarını keyifli bir 8 dakika bekliyor.

Paraşüt tutkunları, Boztepe yamaç paraşütü deneyimi sırasında; kendilerini gökyüzüne yaklaşık 530 metre yükseklikten bırakıyorlar. Bu adrenalin dolu yolculukta paraşüt tutkunlarına uzman pilotlar eşlik ediyor. Uzman pilotlar eşliğinde bölgede tandem uçuşlar gerçekleştiriliyor. Uçuşlar yaklaşık 10-15 dakika sürüyor. Ardından Şarkiye Mahallesi kumsalına iniş gerçekleştiriliyor.

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?