Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Güvenli Midir?

Pek çok insan uçmanın hayalini kuruyor. Gökyüzünde olmak, bulutların üzerinde dolaşmak, kuşlarla birlikte sonsuz bir maviliğe doğru uzanmak birçok kişiyi heyecanlandıran bir düşünce oluyor. Bu hayali gerçekleştirmek yamaç paraşütü sayesinde mümkün olabiliyor.

Yamaç Paraşütü

Güvenli Midir ?

Yamaç paraşütü ekstrem bir spor… Birçok kişi için bu sözcüğün tınısı bile korkutucu olabilir. Hayallerine dokunmak isteyen pek çok insanı bu korku durduruyor. Yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyen insanlar korkuları yüzünden hayallerini erteleyebiliyor. Peki; yamaç paraşütü gerçekten korkulacak bir spor mu? Yoksa yamaç paraşütü ile gökyüzünde güvenli bir maceraya çıkılabilir mi? Evet yamaç paraşütü riskli bir spor olarak görülüyor. Uygun koşullarda yapılmadığında bazı riskler barındırdığını da ifade etmek gerekiyor. Ancak kurallara uyulur ve doğru koşullar sağlanırsa yamaç paraşütünden korkmak için hiçbir sebep olmadığını da bilmek gerekiyor.

Yamaç Paraşütü v e güvenlik
yamaç paraşütü güvenlik önlemleri
yamaç paraşütü güvenli midir
Yamaç Paraşütü ordu

Güvenli Bir Uçuş İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler


Güvenli bir uçuş için size gökyüzünde kimin eşlik edeceği son derece önemli bir noktayı oluşturuyor. Bu maceraya bir uzman pilot eşliğinde atılmak korkularınızı geride bırakmanın ilk adımı oluyor. Uzman pilotlar uzun bir eğitim yolculuğunun ardından uçuş gerçekleştiriyorlar. Yamaç paraşütü ile ilgili atılması gereken tüm adımları en ince ayrıntısına kadar biliyorlar. Yani THK lisansına sahip bir uzman pilotun sizinle olması kendinizi güvende hissetmeniz için yeterli olabiliyor. Elbette pilotun verdiği tüm komutlara harfiyen uyulması da önem taşıyor.

Gelelim diğer önlemlere… Yamaç paraşütünde hangi ekipmanlarla yola çıktığınız önem taşıyan bir diğer konu… Son teknoloji ile üretilmiş ekipmanlar gökyüzünde güvende olmanız konusunda etkin bir rol oynuyor. Kaliteli ekipmanlara uçmak risklerin en aza indirgenmesini sağlıyor.  Ayrıca her uçuştan önce ekipmanların belirli kontrollerden geçirilmesi gerekiyor. Bununla birlikte; doğru paraşüt seçimi, paraşütün üretildiği malzeme ve paraşütün son olarak ne zaman kullanıldığı gibi ayrıntıları dikkate almak gerekiyor. Yamaç paraşütü yaparken rahat hissedilecek kıyafetler giymek, kask, gözlük gibi koruyucu ekipmanlardan yardım almak faydalı olabiliyor.

Bir diğer önemli nokta ise hava koşulları… Yamaç paraşütü rüzgar eşliğinde yapılan bir hava sporu olarak biliniyor. Bu anlamda doğru hava koşullarında uçmak güvenlik için kilit noktalardan biri oluyor. Her uçuş öncesinde meteorolojik kontrollerin yapılması gerekiyor. Rüzgar şiddeti ve rüzgar yönü ile ilgili verileri kontrol etmek önem taşıyor. Doğru hava koşullarında uçmak güvenli bir yolculuk için gerekli kurallardan biri oluyor.

Size Güvenli Bir Deneyim Yaşatmak İçin Neler Yapıyoruz?


Ordu Yamaç Paraşütü ailesi paraşüt tutkunları için güvenli bir deneyimin adresi oluyor. Güvenli bir uçuş için gereken tüm önlemler ekibimiz tarafından alınıyor. Uçuşlarda sizlere eşlik eden pilot kadromuzun tamamı THK lisanslı uzman pilotlardan oluşuyor. Tandem uçuşlarda görev alan pilotlarımızın aynı zamanda SİV Eğitimi almış pilotlar olduğunu da eklemek gerekiyor. Yani; tüm pilotlarımız havada oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı acil müdahale eğitimi alıyor. Kullandığımız tüm ekipmanlar dünyaca ünlü markalar tarafından üretiliyor. Son teknoloji bu ekipmanların uçuş öncesi kontrolleri mutlaka yapılıyor. Her uçuş öncesinde hava şartlarının uçuşa uygun olup olmadığına bakılıyor. Hava koşullarıyla ilgili en ufak bir olumsuzluk olması halinde uçuş erteleniyor.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Güvenli Bir Uçuş İçin Siz Neler Yapabilirsiniz?


Güvenli ve keyifli bir uçuş için paraşüt tutkunlarının da dikkat etmesi gereken noktalar bulunuyor. Uçuşa elverişli ve hazır olmak en önemli noktalardan biri oluyor. Uçuş yapacak kişilerin uçuş için engel oluşturabilecek bir sağlık sorunu bulunmaması önem taşıyor. Kalp, tansiyon, astım gibi rahatsızlıklara sahip olanların yamaç paraşütü yapmamasının daha doğru olacağını unutmamak gerekiyor. Çünkü bu rahatsızlıklar olumsuz durumlara yol açabiliyor.

 

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?