Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

YAMAÇ PARAŞÜTÜ ORDU

Ordu’da nerede yamaç paraşütü yapılmaktadır? Bölgeye ulaşım nasıl sağlanmaktadır? Ordu’da Yamaç Paraşütü fiyatları nelerdir? Ordu’da gidilecek ve görülecek önemli noktalar nelerdir? Gelin hep beraber bu ve buna benzer soruların cevaplarını bulalım…

ORDU BOZTEPE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Yamaç paraşütü Ordu için en önemli turizm faaliyetlerinin başında gelmektedir. Yaklaşım yirmi yıldır bölgede yamaç paraşütü yapılabilmektedir. Günümüzde ise valilik, kaymakamlıklar, belediyeler ve kulüpler tarafından büyük destek verilmektedir. Yılın hemen her döneminde Ordu’da uçuş yapmak mümkündür. Uçuşa elverişli gün sayısının çok fazla olması yerli ve yabancı turistlerin bölgeye gelmesinde büyük etken olmaktadır.

Doğu Karadeniz’de yer alan Ordu, 700 binin üzerindeki nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 29. İlidir. Gerek konumu, gerek doğal güzellikleri ve ulaşım kolaylığı yamaç paraşütü için önemli bir lokasyon haline getirmektedir. 

Ordu Yamaç Paraşütü
Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü
Ordu Paraşüt

Yamaç Paraşütü Ordu ve Boztepe

Boztepe, Altınordu ilçesine bağlı bir mahalledir. Ordu içerisinde yamaç paraşütü faaliyetleri Boztepe’de yürütülmektedir.
Boztepe, hem Karadeniz Bölgesi hem de Türkiye için çok önemli bir lokasyondur.
Dünya standartlarında olan bu uçuş noktası yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda sporcunun beğenisini ve ilgisini kazanmıştır.

Boztepe, 500 metre rakımlı bir pisttir. Uçuşlar bu noktadan başlamakta ve Şarkiye Mahallesi kumsalına iniş yapılmaktadır.
Boztepe’de yamaç paraşütü uçuşları ortalama 10 dakika ile 15 dakika arasında sürmektedir.

Uçuş pistine çıkarken teleferik keyfi yapmak da mümkündür. Teleferik ile ortalama 8 dakikada tepeye çıkış sağlanmaktadır.
Eşsiz bir Karadeniz ve Ordu manzarası eşliğinde rahat bir ulaşım yapılmaktadır.
Teleferikler her saat ortalama iki yüz üzerinde yolcu taşıma kapasitesine sahiptir.

Yazları sabah 08:30 ile 24:00 arasında, kışları ise 10:00 ile 21:00 arasında teleferik hizmeti bulunmaktadır.
Teleferik ile tepeye çıkmak istemeyenler özel araç ile de uçuş noktasına ulaşabilmektedir.

Yamaç Paraşütü Ordu Ulaşım Şekilleri

Ordu’ya başka şehirlerden gelecek olan ziyaretçiler şehirler arası otobüs, özel araç ya da uçak ile ulaşım sağlayabilmektedir. Bunun dışında uçuş yapılacak bölgeye gidiş için Altınordu’ya gitmeniz gerekmektedir. Altınordu’ya otobüs, minibüs seferleri yapılmaktadır.

Boztepe’ye ise farklı yollarla ulaşım mümkündür. Şehir merkezine 18 kilometre, Altınordu’ya ise 6 kilometre uzaklıktadır. Özel araç ile tepeye ulaşmak mümkündür. Özel araçlar ile tepeye ulaşmak ortalama 15 dakika ile 20 dakika arasında sürmektedir. Teleferik ile tepeye ulaşım ortalama sekiz dakika sürmektedir. Aynı zamanda Ordu sahilden her yarım saatte bir kalkan otobüsler ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Ordu Yamaç Paraşütü Fiyatları ve Uçuş Kartları

Yamaç paraşütü Ordu için en çok sorulan sorulardan birisi de fiyatının ne kadar olduğudur. Uçuşlar tandem uçuşlar olarak gerçekleştirilmektedir. Tandem uçuşlar THK lisanslı deneyimli bir pilot eşliğinde yapılan ikili uçuşlardır. THK lisanslı bir pilot ve yolcu aynı anda uçuş yapmaktadır.

Uçuşlar için web sitesi üzerinden uçuş kartı satın alabilir ya da telefon ile rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uçuş kartları istenilen tarihte kullanılabilmektedir. Uçuş kartlarına ayrıca transfer ücreti, giriş ücreti dahildir. Yamaç Paraşütü Ordu için farklı içeriklerde ve fiyatlarda paketler bulunmaktadır. Size uygun olduğunu düşündüğünüz paketi seçebilirsiniz. Paket içeriklerinde aynı zamanda fotoğraf ve video çekimi de bulunmaktadır. Go Pro Hero 10 ile çekilen fotoğraflar uçuştan hemen sonra teslim edilmektedir.

Uçuş kartları sevdikleriniz için harika bir sürpriz niteliği taşımaktadır. Dijital olarak teslim edilen kartları siz kullanabilir ya da bir sevdiğinize hediye edebilirsiniz.

Karadeniz’in muhteşem manzarasını gökyüzünden seyrederken; yıl dönümüzü kutlama şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda evlilik tekliflerinizi büyük bir sürprize dönüştürebilir ya da doğum günü sürprizleri yapabilirsiniz.

ORDU YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE

SEVDİKLERİNİZE SÜRPRİZ YAPIN!

Sevdiklerinizle muhteşem bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü harika bir seçenek olarak duruyor. Gökyüzünde kuşlarla beraber uçarken özel günlerinizi kutlama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günlerinizde muhteşem bir sürpriz yapma fırsatı… Ordu Yamaç Paraşütü’nün tecrübeli ekibi özel günlerinizde yanınızda olacak.

Muhteşem doğa güzelliklerinin üzerinde uçarken sevdikleriniz yan yana gelebilir hatta gökyüzünde konuşma fırsatı bile bulabilirsiniz. Yerden yüzlerce metre yüksekte beraber fotoğraf ve video çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir ömür boyunda unutamayacağınız heyecan ve adrenalin dolu eşsiz bir aktivite sizleri bekliyor.

En özel günlerinizi tecrübeli bir ekiple yaşamak için Ordu Yamaç Paraşütü ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi sosyal medya hesapları üzerinden sorabilirsiniz.

Ordu’da Yapılacaklar, Görülecek Yerler ve Gezilecek Yerler

Yamaç paraşütü için Ordu’yu tercih eden ziyaretçilerin uçuş dışında yapabilecekleri çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Ordu’nun muhteşem tarihi ve doğal güzelliklerini gezebilirsiniz. Ordu’ya ve Karadeniz’e özel lezzetleri tadabilirsiniz. paragliding dışında başka ekstrem sporlar yapabilir ya da başka aktivitelere katılabilirsiniz. Gelin hep beraber bunları beraber keşfedelim.

Yamaç paraşütü Ordu için bölgeye gelenlerin gidebileceği önemli lokasyonlar…

 • Aziziye Yalı Camii
 • Etnografya Müzesi
 • Kurul Kalesi
 • Osmanpaşa Şadırvanı
 • Taşbaşı Kültür Merkezi
 • Çivisiz Camii
 • Karaoluk Şelalesi
 • Çambaşı Yaylası
 • Düz Mahalle Kilisesi
 • Korgan Yaylası
 • Gece Şelalesi
 

Tüm bu noktalar gezilmesi ve mutlaka görülmesi gereken noktalardır. Ayrıca bu özel mekanları gezerken bölgenin özel lezzetlerinin tadına bakma fırsatınız da bulunmaktadır. Ordu’da mutlaka yemeniz gereken lezzetler…

 • Hamsi köftesi
 • Taze bezelye kayganası
 • Pazı mücveri
 • İçli tava
 • Zetiyani
 • Bileki ekmeği
 • Isırgan çorbası
 • Un helvası
 • Kabak kavurması
 • Sakarca mıhlaması
 • Mısırlı yarmalı aş
 

Tüm bu lezzetler Ordu ve Karadeniz mutfağının önemli lezzetleridir. Tüm bunların yanında bölgedeki restoranlarda taze balık ürünleri de bulma şansınız vardır.  Yamaç paraşütü Ordu için geldiğiniz zaman tüm bu güzellikleri yakından keşfetme fırsatı bulabileceksiniz.

Ordu’da Yapılacak Aktiviteler

Yamaç paraşütü, Ordu için önemli bir noktada bulunmaktadır. Yaklaşık 500 metre rakımlı Boztepe’den Karadeniz’i ve Ordu’yu seyretmek benzersiz bir deneyim olacak. Tüm bunların yanında Ordu ve Boztepe’de yapabileceğiniz çok farklı aktiviteler de bulunmaktadır.

Ordu’nun benzersiz doğal güzellikleri içerisinde kamp yapma şansınız bulunmaktadır. Boztepe’de ve çevre lokasyonlarda piknik yapabilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem ormanlar içerisinde trekking yapma şansınız da bulunmaktadır.

Melet Irmağı boyunca Karadeniz’e kadar kano ve rafting yapma şansınız bulunmaktadır. Özellikle bahar aylarında ırmağın debisinin yükselmesi kano için önem taşımaktadır.

Ordu içerisinde mavi bayraklı plajlarla beraber otuzun üzerinde plaj bulunmaktadır. Karadeniz’in eşsiz sularında yüzme fırsatınız bulunmaktadır. Aynı zamanda sahil kampı da yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü Ordu ziyaretçileri yaptıkları unutulmaz kamplardan bahsetmektedir. Yaptıkları uçuşlarla beraber kampların şehrin gürültüsünden ve kaosundan kaçmanın en güzel yolu olduğunu belirtmişlerdir.  Sevdiklerinizle beraber yoğun iş temposundan kaçmanın en özel yollarından birisi hiç kuşkusuz yamaç paraşütüdür.

Ordu’ya yamaç paraşütü için gelen ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu bisiklet turları yapmaktadır. Ordu’da çoğu işletme bisiklet kiralama hizmeti vermektedir. Kiralayacağınız bisikletler ile muhteşem manzaralar eşliğinde pedallayabilirsiniz.

Ünye Belediyesi’nin hizmete açtığı at çiftliğini ziyaret edebilir ve binicilik yapabilirsiniz. Çocuklara ve büyüklere binicilik eğitimi verilmektedir. Binicilik eğitiminin yanı sıra turlar düzenlenmektedir. Ailenizle birlikte harika parkurlarda at binmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Ordu merkezde su altı dalış imkanı da bulunmaktadır. Ordu limanı civarında su altı batık dalışı etkinlikleri düzenlenmektedir. Yason, Bolaman ve Yalıköy mevkileri su altı dalışı için tavsiye edilen başka lokasyonlardır.

Çambaşı Kayak Merkezi ile kış sporlarını yapma fırsatınız da bulunmaktadır. 2017 yılından beri hizmet veren tesiste bütün kış sporlarını deneyimleme fırsatınız bulunmaktadır.

Yamaç paraşütü Ordu uçuşları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?