Ordu Boztepe Yamaç Paraşütü

Ordu da Yamaç Paraşütü

Ordu’da yamaç paraşütü yapmak isteyenler için Ordu Yamaç Paraşütü ekibi, birbirinden avantajlı fırsatlar sunuyor. Ordu yamaç paraşütünün son dönemdeki en popüler adresleri arasına adını yazdırıyor.

Ordu’da Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Ordu

Ordu da yamaç paraşütü yapmak isteyenler için Ordu Yamaç Paraşütü ekibi, birbirinden avantajlı fırsatlar sunuyor. Ordu yamaç paraşütünün son dönemdeki en popüler adresleri arasına adını yazdırıyor. Adrenalin tutkunları, yamaç paraşütü yapmak için yılın farklı dönemlerinde Ordu’yu ziyaret ediyor. Ordu, yamaç paraşütü için Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Ordu’daki yamaç paraşütü faaliyetleri, valilik, belediyedeler ve havacılık kulüpleri tarafından da destekleniyor. Böylelikle bu alanda şehrin son derece hızlı gelişme gösterdiği görülüyor. Yalnızca Türkiye’den değil; yurtdışından paraşütçüleri de ağırlayan Ordu, festivaller, eğitimler ve etkinliklerle de dikkat çekiyor.

Peki; Ordu, yamaç paraşütü yapmak üzere kente gelenlere neler sunuyor? Hangi bölgede yamaç paraşütü yapılıyor? Ordu Yamaç Paraşütü ailesiyle bu maceraya atılmak isteyenleri neler bekliyor?

Yamaç Paraşütü v e güvenlik
yamaç paraşütü güvenlik önlemleri
yamaç paraşütü güvenli midir
Yamaç Paraşütü ordu

Güvenli Bir Uçuş İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler


Güvenli bir uçuş için size gökyüzünde kimin eşlik edeceği son derece önemli bir noktayı oluşturuyor. Bu maceraya bir uzman pilot eşliğinde atılmak korkularınızı geride bırakmanın ilk adımı oluyor. Uzman pilotlar uzun bir eğitim yolculuğunun ardından uçuş gerçekleştiriyorlar. Yamaç paraşütü ile ilgili atılması gereken tüm adımları en ince ayrıntısına kadar biliyorlar. Yani THK lisansına sahip bir uzman pilotun sizinle olması kendinizi güvende hissetmeniz için yeterli olabiliyor. Elbette pilotun verdiği tüm komutlara harfiyen uyulması da önem taşıyor.

Gelelim diğer önlemlere… Yamaç paraşütünde hangi ekipmanlarla yola çıktığınız önem taşıyan bir diğer konu… Son teknoloji ile üretilmiş ekipmanlar gökyüzünde güvende olmanız konusunda etkin bir rol oynuyor. Kaliteli ekipmanlara uçmak risklerin en aza indirgenmesini sağlıyor.  Ayrıca her uçuştan önce ekipmanların belirli kontrollerden geçirilmesi gerekiyor. Bununla birlikte; doğru paraşüt seçimi, paraşütün üretildiği malzeme ve paraşütün son olarak ne zaman kullanıldığı gibi ayrıntıları dikkate almak gerekiyor. Yamaç paraşütü yaparken rahat hissedilecek kıyafetler giymek, kask, gözlük gibi koruyucu ekipmanlardan yardım almak faydalı olabiliyor.

Bir diğer önemli nokta ise hava koşulları… Yamaç paraşütü rüzgar eşliğinde yapılan bir hava sporu olarak biliniyor. Bu anlamda doğru hava koşullarında uçmak güvenlik için kilit noktalardan biri oluyor. Her uçuş öncesinde meteorolojik kontrollerin yapılması gerekiyor. Rüzgar şiddeti ve rüzgar yönü ile ilgili verileri kontrol etmek önem taşıyor. Doğru hava koşullarında uçmak güvenli bir yolculuk için gerekli kurallardan biri oluyor.

Ordu ’ da Yamaç Paraşütü Yapacakları Neler Bekliyor?

Ordu, yamaç paraşütü faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Ancak şehrin güzelliğinin gelenleri büyülediğini söylemeden geçmemek gerekiyor. Ordu, zengin kültürü, yöresel lezzetleri, yaylaları, nehirleri, eşsiz manzaralarıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Tabiat parkları, kaleleri, müzeleri, kayak merkezleri, tarihi yapılarıyla Ordu’da gezilebilecek pek çok nokta bulunuyor. Tarihte farklı medeniyetlerin varlığına tanıklık eden Ordu, adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Şehir bu yönüyle tarih meraklılarına ve fotoğrafçılara da sıkça ev sahipliği yapıyor.

Ordu, Galdirik Kavurması, Bileki Ekmeği, Karalahana Çorbası, Sakarcı Mıhlaması gibi farklı lezzetlerin de adresi oluyor. Şehre gelenleri tam anlamıyla bir lezzet şöleni beklediğini söylemek gerekiyor. Karadeniz’in damak çatlatan lezzetlerle dolu mutfağının en güzel örneklerine Ordu’da rastlamak mümkün oluyor. Bu lezzetleri tadanlar bir daha aklından çıkaramıyor.

Ordu’da yamaç paraşütü en popüler spor dallarından biri olarak biliniyor. Şehir sakinleri bu farklı deneyime yoğun bir ilgi gösteriyor. Şehir ve ülke dışından bu deneyimi yaşamak için gelenleri ise unutamayacakları bir macera bekliyor. Şehirde yapılabilecek sporlar, yamaç paraşütü ile sınırlı kalmıyor. Ordu, karavan turizmi için de tercih edilen iller arasında yer alıyor. Karavanla seyahat edenler ve kamp yapmak isteyenler Ordu’yu tercih edebiliyor. Trekking, kaya tırmanışı, dağcılık, su altı dalışı, kano, rafting gibi sporlar da büyük ilgi görüyor. Doğa ve hava sporlarının yanı sıra; Badminton, Okçuluk, Hokey, Hentbol, Judo gibi sporlar da tercih edilebiliyor.

Ordu’da Yamaç Paraşütü İçin

Tercih Edilebilecek Paketler

Ordu, yamaç paraşütü faaliyetleri Boztepe İlçesi’nde yürütülüyor. Boztepe, kolay ulaşım olanakları ve elverişli coğrafi yapısıyla tercih sebebi oluyor. Ordu Yamaç Paraşütü ekibi, bu deneyimi yaşamak isteyenler için farklı uçuş paketleri sunuyor.

Extreme Medium paketi tercih edilebilecek en temel paket olarak karşımıza çıkıyor. Paket bir kişi için sunulan tandem uçuşu kapsıyor. Paketi satın alanların kalkış noktasına transfer için ekstra ücret ödemeleri gerekmiyor. Uçuş süresi ise yaklaşık 20 dakika olarak biliniyor.

Tercih edilebilecek bir diğer paket; Extreme Large paketi oluyor. Bu paket de bir kişilik tandem uçuşu içeriyor. Ancak paket kapsamında satın alınan bilet istenen herhangi bir tarihte kullanılabiliyor. Uçuş alanına transfer ve giriş ücreti bilet paket fiyatına dahil ediliyor. Bununla birlikte paketi satın alanlara fotoğraf ve video hizmeti sunuluyor.

Ordu’da yamaç paraşütü uçuşları için sunulan en kapsamlı paket, Extreme XX Large paketi oluyor. Bu kapsamda ulaşım hizmeti firma tarafından veriliyor. Konular diledikleri noktadan alınarak uçuş alanına transferleri sağlanıyor. Uçuşun ardından yine ulaşım hizmetinden yararlanarak istedikleri noktaya bırakılıyorlar. Paket tek kişilik olarak sunuluyor. Paket kapsamında istenen tarihte uçuş yapma olanağı bulunuyor. Paket ücretine, fotoğraf ve video çekimleri de dahil ediliyor.

Son olarak; Extreme Power Couple adıyla bilinen iki kişilik uçuş paketinden söz etmek gerekiyor. Bu paket, sevdiklerinizle birlikte gökyüzünde özgürlüğü hissetmenize olanak sağlanıyor. Uçuş sırasında çiftler yan yana gelebiliyor. Birbirlerine dokunacak kadar yakın mesafede uçuş gerçekleştirebiliyorlar. Birlikte fotoğraf ve video çektirebiliyor. Gökyüzünde yaşadıkları anları ölümsüzleştirebiliyorlar. Bu paket kapsamında gökyüzünde kutlama yapmak mümkün hale geliyor. Doğum günü, yıldönümü gibi özel günlerde bu paketle sevdiklerinize unutulmaz bir hediye vermeniz mümkün hale geliyor. Paket kapsamında uçuş alanına transfer ve giriş ücreti ödemenize gerek kalmıyor.

Keyifli bir maceraya en uygun fiyatlarla ulaşmak için birkaç tuşa basmanız ve biletinizi satın almanız yeterli oluyor. Gökyüzünde huzuru, mutluluğu ve özgürlüğü tadacağınız bu macerada firmamız siz değerli konuklarını bekliyor.

 

Boztepe Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ordu’da yamaç paraşüt tutkunlarının adresi Boztepe, Ordu’nun mahallerinden biri olarak biliniyor. Ordu’nun 19 ilçesinden biri olan Altınordu İlçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Boztepe yamaç paraşütü için ulaşımın en kolay olduğu bölgelerden biri oluyor. Çünkü Boztepe’ye ulaşım teleferik aracılığıyla sağlanıyor. Gün içinde şehir merkezinden Boztepe’ye pek çok sefer düzenleniyor. Boztepe, Karadeniz’in yemyeşil ormanları ile hırçın denizinin buluştuğu noktalardan biri oluyor. Ziyaretçilere bakmaya doyamayacakları manzaralar sunuyor. Yamaç paraşütü için bölgeye gelenler, Boztepe’de daha fazla vakit geçirmek için kamp olanaklarını da değerlendirebiliyor.  Şehre ulaşımın kolaylıkla sağlanabilmesi Boztepe’nin turizm potansiyelini arttıran unsurlardan biri oluyor. Boztepe, dünyanın dört yanından gelen konuklarıyla yıl boyunca canlılığını koruyor.

Ordu’da yamaç paraşütü aktiviteleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Uçuş paketleri ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi sosyal medya kanalları aracılığıyla takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

+90 (532) 400 21 52


Hızlı Destek Hattı
Hızlı Destek Hattı
Scan the code
Ordu Yamaç Paraşütü
Merhaba, hoşgeldiniz! 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?